Banner top

Testowa baza danych WISE

W ramach projektu „Opracowanie bazy danych eksperymentu WISE” stworzona została testowa baza danych zawierająca informację (nazwy, współrzędne, fotometrię) obiektów obserwowanych przez satelitę WISE.
Całość projektu została oparta o architekturę klient-serwer-baza_danych. W modelu tym klientem jest użytkownik, który może pobrać interesujące go dane poprzez stworzony w tym celu interfejs webowy. Wspomniany interfejs umożliwia odpytanie bazy o jeden konkretny obiekt lub też pozwala na pobranie informacji o zbiorze obiektów spełniających zadane przez użytkownika kryteria wyszukiwania.
Serwer zapewnia obsługę wysłanego przez użytkownika żądania, przetwarza go po czym komunikuje się z bazą i wydobywa z niej informacje, które spełniają kryteria wysłane w żądaniu.
Baza danych działa w oparciu o serwer MySQL i na dzień dzisiejszy udostępnione dane WISEa przechowywane są w jednej tabeli.
Obecnie cała infrastruktura działa na maszynie testowej. Po zakończeniu fazy testów funkcjonalnych i wydajnościowych planowane jest włączenie jej w obręb infrastruktury CIŚ.